Hurtowe ceny paliw w Lutym

Comiesięczny raport publikowany na blogu analizuje hurtowe ceny paliw na podstawie danych cen paliw Orlen.

Co znajdziesz w raporcie?

W analizie cen ropy Orlen możesz zapoznać się z danymi za ostatni okres (30 dni) w porównaniu do średnich hurtowych cen paliw z poprzednich okresów notowań oraz analizę porównawczą do poprzedniego miesiąca, ostatniego kwartału oraz porównanie rok do roku. Analiza dokonywana jest na podstawie cen paliw Orlen czyli notowań na rynku polskim.

Cena paliwa a koszty logistyki

Z rożnego rodzaju opracowań wynika że udział paliwa w stawce transportowej waha się od około 20% kosztów aż do około 50% kosztów logistyki – w zależności od profilu analizowanej firmy. Przy takich założeniach zmiana cen paliw o kilkanaście procent już w znaczącym stopniu wpływa na ogólne wyniki finansowe firmy.

Zmienne ceny paliw to jeden z najważniejszych czynników kosztowych w logistyce. O tym jak zarządzać ryzykiem zmiennych cen paliw pisałem w artykule: „Tabela paliwowa” Jakie są aktualne notowania oraz prognozy dla cen ropy? Zapoznaj się z naszym comiesięcznym raportem.

W comiesięcznym raporcie ceny paliw Orlen pobierane są ze strony PKN ORLEN. Na rynku logistycznym notowania te powszechnie uznawane jako wskaźnik rynkowy więc w analizie również odwołuję się do tych danych.

Aktualne ceny paliw:

  • Średnia cena paliw ON wg ORLEN w miesiącu: Luty wyniosła: 3534 zł/m3 To znaczy że cena oleju napędowego zmieniła się o  +2,91% w porównaniu z poprzednim miesiącem: Styczeń.
  • Średnia cena od początku roku wyniosła: 3587/m3 i była 0 0,24% wyższa niż w analogicznym okresie rok temu.
  • Średnia cena w Lutym jest o 1,8% wyższa niż w analogicznym okresie w poprzednim roku: Luty 2017

Już za miesiąc kolejna analiza i podsumowanie.

Zapraszam do regularnego odwiedzania mojego  bloga logistycznego
Co znajdziesz na blogu? Mimo że hurtowe ceny paliw często się zmieniają to dzięki informacjom z bloga  koszty logistyki możesz dalej optymalizować i mieć je pod pełną kontrolą.

Automatyczny kalkulator cen paliw Orlen

Zachęcam też do pobrania „Kalkulatora ON” wg PKN Orlen. Zapomnij o wchodzeniu na stronę www, „copy paste” do pliku, aktualizacja formuł….. Dużo pracy ale kalkulator cen PKN Orlen rozwiązuje wszystkie problemy. Jeden plik = aktualna informacja. Pobierz plik

Related Posts

Leave a Comment

logistyka tylko 6% firm ma przejrzystośćautonomiczna ciężarówka

Odbierz ebook: #hackerlogistyki

52 wskazówki jak być ekspertem logistyki! 

Zapisuję się na newsletter (you can unsubscribe at any time)

FreshMail.pl