Aż 42 % dużych firm deklaruje że szuka pracowników z Ukrainy – wynika z raportu „Barometr Imigracji Zarobkowej” opracowanego na zlecenie agencji Personnel Service.

Z raportu wynika że prawie połowa firm poszukujących pracowników z Ukrainy, w pierwszej kolejności zgłasza się do agencji pracy tymczasowej.


To jest artykuł promowany przez www.LogEx.pl Logistics Excellence.   


Zatrudnianie pracownika z Ukrainy.

Jesteśmy oficjalnym przedstawicielem dużej agencji pracy tymczasowej. Specjalizujemy się w zatrudnianiu pracowników z Ukrainy.  Pracownicy z Ukrainy to od kilkunastu miesięcy jeden z najgorętszych tematów w obszarze logistyki.  Poniżej przedstawiamy odpowiedzi na najważniejsze pytania związane z zatrudnieniem pracowników z Ukrainy.

Po Ukraińca do agencji pracy tymczasowej.

Prawie połowa pracodawców którzy chcą zatrudnić pracownika z Ukrainy, poszukiwania zaczyna od poszukiwania agencji pracy tymczasowej / agencji zatrudnienia. Dzięki takiemu rozwiązaniu za formalne i administracyjne kwestie odpowiedzialna jest agencja zatrudnienia.

Drugim najpopularniejszym kanałem dotarcia do osób z Ukrainy są polskie Urzędy Pracy, a trzecim rodzina i znajomi pracownika z Ukrainy który już jest w Polsce zatrudniony. Pracodawcy w poszukiwaniach pracowników z Ukrainy wykorzystują także tematyczne forum internetowe, serwisy z ogłoszeniami o pracę dla Ukraińców, Urzędy Pracy na Ukrainie oraz media społecznościowe.

Problemy w zatrudnieniu pracowników z Ukrainy

Wśród ankietowanych pracodawców aż 17 proc. uważa, że o kadrę ze Wschodu jest teraz dużo trudniej niż w przeszłości. Największą barierą w rekrutacji Ukraińców są formalności administracyjne, na które wskazuje co trzecia firma.  Poniżej lista pozostałych problemów z zatrudnieniem pracownika z Ukrainy:

 • Formalności administracyjne
 • Bariery językowe
 • Krótki maksymalny okres zatrudnienia
 • Asymilacja
 • Koordynacja i zarządzanie pracownikami po naszej stronie

Korzyści ze współpracy.

Rozwiązanie: kontakt ze specjalistami z firmy LogEx którzy pośredniczą w znalezieniu pracownika z Ukrainy.  Najważniejsze korzyści ze współpracy z nami to gwarancja uzupełnienia braków prawników. Inne korzyści to ograniczenie ilości czasu i kosztów przeznaczanych na rekrutację i wybór pracowników. W przypadku elastycznych form zatrudnienia, ograniczamy do minimum obsługę administracyjną i kadrową zatrudnienia,. Posiadamy własną szeroką bazę kandydatów oraz rozwiniętą sieć współpracy i kontaktów.  Proces poszukiwania i zatrudniania pracowników przez naszą agencję pracy krótko i skutecznie.

11 korzyści z zatrudnienia pracowników z Ukrainy

 • Niższy koszt zatrudnienia Ukraińca
 • Duża dostępność pracowników,
 • Krótki czas rekrutacji od zgłoszenia zapotrzebowania do podpisania umowy,
 • Brak prawnych ograniczeń w zatrudnianiu na krótkie okresy,
 • Brak istotnych barier językowych w komunikacji z pracownikami z
 • Łatwa koordynacja prac grup pracowników z Ukrainy,
 • Możliwość łatwego zarządzania rotacją pracowników,
 • Szybka aklimatyzacja pracowników na terenie Polski,
 • Gotowość pracowników do wypracowania większej ilości godzin w skali miesiąca,
 • Gotowość pracowników do pracy przez całą dobę,
 • Gotowość pracowników do pracy w weekendy

Dwa kroki do zatrudnienia.

Jeżeli planujesz zatrudnienie pracownika z Ukrainy, to proponujemy dwa kroki:

 • Ankieta on line (5 min). Link do ankiety.
 • Wstępna kalkulacja i oferta (max w 24h)

Wypełnij krótki formularz jeśli zainteresowała Cię usługa lub masz pytania.

Dbamy o jakość.

To dla nas szczególnie ważne. Nasza oferta zawiera kilka bardzo ważnych argumentów które są naszą przewagą konkurencyjną na rynku. Oferujemy pracodawcy organizację i znalezienie najlepszych pracowników z Ukrainy. Jako agencja pracy tymczasowej świadczymy usługi które polegają na poszukiwaniu kandydatów do pracy stałej i tymczasowej.  Naszymi klientami są firmy o bardzo rożnym profilu od małych przedsiębiorstw aż po międzynarodowe korporacje. Gwarantujemy Państwu bardzo szeroki zakres usług od rekrutacji i selekcji pracowników, przez pracę tymczasową aż po leasing pracowniczy i wynajem pracowników.

Podejmując współpracę z nami, zyskują Państwo możliwość wyboru elastycznych usług. W przypadku pytań, nasi konsultanci doradza najlepsze i efektywne rozwiązania.


To jest artykuł promowany przez partnera wpisu dla  LogEx – Logistics Excelence. Logistyka 24/7


Twoja opinia ?

Jak jest Twoja opinia? Jakie widzisz korzyści z zatrudniania pracowników ze wschodu ? Zachęcam do uwag i komentarzy.

Zainteresował Cię ten wpis? Zapisz się do newslettera i jako pierwszy otrzymuj najnowsze informacje!

Mam też dla Ciebie prezent!
Po zapisaniu otrzymasz ebook:

LOGISTYK 4.0

Logistyk 4.0