DHL zamówi elektryczne ciężarówki Tesla Semi

DHL zamówi elektryczne ciężarówki Tesla Semi.

DHL ogłosił że zamówi 10 sztuk elektrycznych ciężarówek Tesla Semi. To będą pierwsze elektrycznie napędzane ciężarówki we flocie DHL.  DHL to tym samym kolejna firma która zdecydowała se zamówić elektryczne ciężarówki a całkowita liczba zamówień już przekracza 200 ciężarówek.

Tesla Motors to firma założona w 2003 roku przez grupę inżynierów – zapaleńców z Doliny Krzemowej którzy od samego początku starają się udowodnić ze elektryczne auta są lepsze niż ich „tradycyjni” konkurenci.

DHL dołączył do grona innych amerykańskich firm takich jak np. Walmart którzy złożyli zamówienia na ciężarówki Tesla Semi.

Informację o zamówieniu podał Jim Monkmeyer – Prezes Transporty w DHL Supply Chain America.

W wywiadzie dla Wall Street Journal komentuje:

„DHL Supply Chain który zarządza operacjami logistycznymi dla dystrybutorów i producentów zamierza wykorzystywać ciężarówki Tesla na regularnych trasach i dostawach realizowanych w trybie tego samego dnia do klientów w głównych miastach Ameryki.”

DHL planuje także testować elektryczne ciężarówki na dłuższych trasach aby ocenić bezpieczeństwo i komfort pracy kierowcy.

Jim Monkmeyer dodaje: „Elektryczne ciężarówki Tesla to przyszłość”. Dodaje także że DHL współpracuje z Tesla od kliku miesięcy oraz nawet mieli okazję do jazdy testowej.

Tesla pokazuje prototypy potencjalnym klientom żeby sprawdzić wrażenia i opinie dotyczące pierwszych elektrycznych ciężarówek.

Ceny elektrycznej ciężarówki Tesla Semi.

Tesla rozpoczęła pierwsze rezerwacje od ceny 5000 $ ale szybko podniosła wartość rezerwacji do 20 000$ na pierwsze modele z tzw. serii „Founders series”

[fusion_builder_container hundred_percent=”yes” overflow=”visible”][fusion_builder_row][fusion_builder_column type=”1_1″ background_position=”left top” background_color=”” border_size=”” border_color=”” border_style=”solid” spacing=”yes” background_image=”” background_repeat=”no-repeat” padding=”” margin_top=”0px” margin_bottom=”0px” class=”” id=”” animation_type=”” animation_speed=”0.3″ animation_direction=”left” hide_on_mobile=”no” center_content=”no” min_height=”none”]

Tesla semi truck 2
Tesla semi truck 2

Podstawowa cena Tesli o zasięgu 300 mil będzie się wahać w granicach 150 000$ a wyższy model o zasięgu 500 mil (800 km) będzie kosztował około 180 000$. To zdecydowanie drożej niż tradycyjne modele.

Ta szybka zmiana w wysokości zadatku może oznaczać że zapotrzebowanie rynku i skala zamówień przerosła oczekiwania producenta i a Tesla priorytetowo chce potraktować tych klientów którzy rzeczywiście są zainteresowani zamówieniami.

Na pierwsze modele elektrycznych ciężarówek od Tesla przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać. Pierwsze model będą dostępne dopiero w 2019 roku – o ile Elon Musk tym razem dotrzyma harmonogramu…[/fusion_builder_column][/fusion_builder_row][/fusion_builder_container]

One comment

  1. […] Pierwsze zamówienia rynkowych potentatów (DHL , Pepsi) pokazują że firmy już teraz ustawiają się w kolejce po zakupy w pełni elektrycznej ciężarówki. Co kilka dni pojawia się rynkowy news że kolejna firma dokonują przedpłaty (20 000 $ ) za sztukę. Dla tak dużych organizacji to nie zaliczka to ni jest duży koszt. Ale nie to jest też najważniejsze, zdecydowanie ciekawszy jest fakt że taka sytuacja to zwiastun nowego podejścia do inwestycji we flotę ciężarówek. […]

Comments are closed.